Szkolne aktualności

287 3527Pracowity czas w Szkolnym Kole Wolontariatu
Koniec roku 2023 był czasem wytężonej pracy dla wszystkich wolontariuszy, którzy od początku grudnia przygotowywali ręcznie robione kartki bożonarodzeniowe dla sybiraków oraz na potrzeby rady rodziców. Kartki dla sybiraków zostały przekazane do Oddziału Związku Sybiraków – Koła w Środzie Śląskiej.
Trafiły one wraz z przygotowywanymi tam świątecznymi paczkami trafiły do wszystkich członków z terenu gminy Środy Śląskiej, za co otrzymaliśmy serdeczne podziękowania od przedstawicielki koła pani Józefy Jobczyk.
Wolontariusze razem z rodzinami przygotowali również w grudniu paczki dla podopiecznych Domu Troskliwej Opieki „Santorius” w Rakoszycach, które zostały przekazane 22 grudnia w czasie wspólnej wyjątkowej wizyty wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu i Szkolnego Koła Caritas podczas, której dzieci przedstawiły widowisko o Bożym Narodzeniu, czyli Jasełka.