20230917 130747Uroczyste obchody Dnia Sybiraka w Środzie Ślaskiej
W niedzielę 17 września przedstawiciele naszej szkoły wraz z dwoma pocztami sztandarowymi oraz panią wicedyrektor Anną Furman, wzięli udział w uroczystościach obchodów Dnia Sybiraka w Środzie Śląskiej zorganizowanych przez Koło Związku Sybiraków i Burmistrza Środy Śląskiej. W tym dniu odbyła się msza święta w intencji Sybiraków w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz przemówienie okolicznościowe i złożenie kwiatów na Skwerze Zesłańców Sybiru. Od 2010 r. szkoła nosi imię Sybiraków, od tego roku oddajemy hołd Sybirakom i upamiętniamy ten okres historii naszego kraju. Od zeszłego roku szkolnego przyjęliśmy pod opiekę sztandar Koła Związku Sybiraków, z szacunkiem i zaszczytnie prezentujemy go na uroczystościach.