Bez papierosa"Dzień bez papierosa"
Corocznie dzień 31 maja obchodzony jest Światowym Dniem Bez Papierosa. W związku z tym dniem w naszej szkole uczniowie klas 0-III uczestniczyli w przemarszu ulicami Rakoszyc z plakatami dotyczącymi tej problematyki. Następnie została zorganizowana wystawka najciekawszych plakatów. Na lekcjach odbyły się także pogadanki na temat szkodliwości palenia papierosów.
Tego dnia zastanawiamy się nad problemem szkodliwości palenia oraz staramy namówić jak największą ilość aktualnych palaczy do rzucenia nałogu i wybrania zdrowszej strony życia.
Palenie tytoniu to jedno z największych zagrożeń dla zdrowia. Najczęstsze choroby spowodowane nałogiem to: nowotwory, choroby układu krążenia, układu oddechowego oraz szereg chorób matki i dziecka. Statystki są zatrważające, bo niemal połowa wszystkich palaczy umiera przedwcześnie z powodu nałogu.