Szkolne aktualności

IMG 20230315 WA0004Gminny Konkurs Recytatorski
Dnia 7 marca br. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Wierszykarnia”. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas I-III szkół podstawowych z Rakoszyc, Ciechowa, Szczepanowa i Środy Ślaskiej. Zgodnie z regulaminem konkursu każda ze szkół mogła zgłosić po jednym uczniu w kategoriach poszczególnych klas. Dzieci, bardzo dobrze przygotowane przez swoich nauczycieli, zarecytowały wiersze poetów polskich, m. in.: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej, W. Szymborskiej i innych.
  Konkurs przygotowała i prowadziła pani Marzena Krankiewicz. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów w kategoriach poszczególnych klas. Osoby zaznaczone reprezentować będą gminę Środa Śląska na konkursie powiatowym.
Klasa I
I miejsce Helena Kirpa SP Rakoszyce
II miejsce Małgorzata Ziębikiewicz SP Środa Ślaska
III miejsce Bartosz Grad SP Szczepanów
Klasa II
I miejsce Maksymilian Przystał SP Ciechów
II miejsce Agnieszka Muller SP Rakoszyce
III miejsce Zuzanna Chrapek SP Środa Ślaska
Klasa III
I miejsce Malwina Mamińska SP Ciechów
II miejsce Igor Hamkało SP Środa Ślaska
III miejsce Agata Kołodziejczyk SP Środa Ślaska