hanka"Jak Rumcajs Cypiska uratował"
30.I.2023 roku dzieci z klas O-III udały się do Środy Śląskiej na spektakl pt. ”Jak Rumcajs Cypiska uratował” wystawiany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza. Przypomniana została bajka dzieciństwa wszystkich Rodziców. Uczniowie  mogli odbyć ekscytującą wycieczkę, tym razem w głąb niesamowitego Rzacholeckiego Lasu. W wycieczce tej towarzyszył im dzielny Rumcajs i jego piękna żona Hanka.
Celem tej wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska, ich synka i raz na zawsze rozprawienie się ze złem czającym się w głębi tego nieprzebytego boru. Spektakl był roztańczony i rozśpiewany, co bardzo spodobało się najmłodszej publiczności. Piękna dekoracja oraz muzyka sprawiły, że dzieci mogły przeżyć niezapomniane chwile. Przedstawienie zawierało również cenne przesłanie stawiające na pierwszym miejscu takie wartości jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina oraz życie w harmonii z otaczającą przyrodą.