„13 grudnia roku pamiętnego…”

„Człowiek rodzi się nie sobie, lecz dla swojej Ojczyzny” Andrzej Frycz – Modrzewski. 1670926424772 Kopiowanie
9 grudnia 2022 r. o godz. 1800 w Auli Politechniki Wrocławskiej odbył się wyjątkowy koncert „13 grudnia roku pamiętnego…” Organizatorami był Instytut Pamięci Narodowej, Politechnika Wrocławska i Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Politechnice Wrocławskiej.

Koncert prowadził – śpiew i komentarz – pan Roman Kowalczyk, Dolnośląski Kurator Oświaty, akompaniował Krzysztof Żesławski (muzyk występujący m.in. z zespołem „Wolna Grupa Bukowina”). W programie znalazły się piosenki internowanych oraz zakazane ballady okresu stanu wojennego i z lat 80-tych autorstwa Jacka Kaczmarskiego,  Jana Krzysztofa Kelusa, Leszka Wójtowicza, Jana Pietrzaka.
Śpiewane piosenki, komentarz historyczny, anegdoty sprawiły, że koncert był wyjątkowy. Wywarł na nas ogromne wrażenie, a przekazywane treści na długo zostaną zapamiętane.
W koncercie udział wzięli uczniowie i nauczyciele – pani Lucyna Andruszków, pani Renata Medyńska – Bochenek oraz pani Elżbieta Kadlewicz, Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach.
Dla człowieka, podobnie jak dla ptaka, świat ma wiele miejsc, gdzie można odpocząć, ale gniazdo jest tylko jedno…” Oliver Wendel Holmes.

1670926424747 Kopiowanie 1670926424806 Kopiowanie