20221209 090123Akcja "Szlachetna paczka"
W tym roku, po raz pierwszy, nasza szkoła  przyłaczyła się do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA. Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Produkty przyniesione przez uczniów klasy III zasiliły paczkę dla rodziny, którą objęła pomocą Ochotnicza Straż Pożarna w Rakoszycach.
Tym samym dzieci, jak i ich rodzice stali się  Darczyńcami w tej akcji charytatywnej.
Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania. Oprócz artykułów materialnych, tak potrzebnych rodzinom, potrzebne jest też serce i czas, który poświęcamy innym. A o tym, pamiętają nasi uczniowie :)