indeks 2"Świadome i bezpieczne korzystanie z internetu"
Cyberprzemoc, nieuczciwi wirtualni znajomi, zagrożenie niechcianymi treściami, odpowiedzialność karna – to zagadnienia, które przekazywał policjant uczniom klas IV-VIII. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji szkolnego programu wychowawczo- profilaktycznego.
15 listopada przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Środzie Ślaskiej, na co dzień zajmujący się profilaktyką spotkał się z uczniami naszej szkoły. Dzieciom i młodzieży mówił na temat zagrożeń, z którymi mogą się spotkać podczas korzystania z Internetu. Przestrzegał przed nadmierną ufnością w stosunku do osób poznanych w wirtualnym świecie. Mówił o treściach negatywnie wpływających na psychikę młodego człowieka, o przemocy i brutalności w grach komputerowych. Przestrzegał również przed nadmiernym korzystaniem z komputera, które może prowadzić do uzależnienia
Policjant  radził, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy, oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Często podkreślał, że cyberprzemoc jest przestępstwem, które należy zgłaszać organom ścigania. Przekazał wiele informacji na temat odpowiedzialności karnej nieletnich ilustrując je odpowiednimi przykładami.
Policjant  radził, co robić żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. W każdym zdaniu podkreślał, że cyberprzemoc jest przestępstwem i poważne jej przejawy należy zgłaszać organom ścigania.