Szkolne aktualności

 

20220917 120705 KopiowanieW hołdzie pomordowanym i więzionym na „nieludzkiej ziemi” -
Dzień Sybiraka
17 września 2022 r., w dniu Światowego Dnia Sybiraków i 83. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę, reprezentacja pocztu sztandarowego Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach, dyrektor pani Jadwiga Cielińska, nauczyciel historii pan Paweł Kosiński wraz z delegacją Urzędu Miejskiego – Sekretarzem Gminy, panem Marcinem Nowakowskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej, panem Jerzym Krycińskim, Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej, panem Mieczysłąwem Łabatczykiem, delegacją Koła Związku Sybiraków w Środzie Śląskiej z pocztem sztandarowym, uczestniczyli we wrocławskich uroczystościach.

Po Mszy Św. w kościele pw. Św. Bonifacego pod Pomnikiem Zesłańcom Sybiru na skwerze Sybiraków przy placu Strzeleckim odśpiewano hymn, wygłoszono okolicznościowe przemówienia oraz wręczono odznaczenia.

Na zakończenie uroczystości został odczytany Apel Pamięci zakończony salwą honorową. Delegacja, w imieniu Burmistrza Środy Śląskiej pana Adama Rucińskiego, złożyła wiązankę kwiatów.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, Wojska Polskiego, Dolnośląski Kurator Oświaty, mieszkańcy oraz poczty sztandarowe szkół i organizacji, młodzież szkolna.

Fotorelacja https://www.pamiecsybiru.wroclaw.pl/index.php?spid=2&news=351

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach w tych dniach wspominali losy Polaków zesłanych na Syberię.