20220215 095015"Formuła Dobra"

We wtorek 15.02.2022r. grupa wolontariuszy wraz z opiekunkami Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedziła siedzibę wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”. Hospicjum to pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom. Obecnie pomagają 121 małym pacjentom na terenie Dolnego Śląska. Każdego dnia przychodzą z pomocą do domów swoich pacjentów, aby mogli pozostać w miejscu, które kojarzy się każdemu z Nas ze spokojem, bezpieczeństwem, harmonią – w domu. Doświadczenie medyczne i terapeutyczne oraz codzienna praca całego zespołu składają się na gruntowny i wszechstronny program pomagania nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną. W Naszej szkole na rzecz tego hospicjum oraz ich podopiecznych od września prowadzimy zbiórkę plastikowych zakrętek, zbieraliśmy również artykuły higieniczne (mokre chusteczki, balsamy i oliwki), które tego dnia zostały przekazane. Oczywiście to nie koniec Naszej współpracy i pomocy dlatego zachęcamy wszystkich do aktywnego wspierania działań, które podejmowane są w szkole.

Zapraszamy do przeczytania artykułu w tygodniku Niedziela, w którym prezes stowarzyszenia i dyrektor placówki, dr Szmyd, opowiada o tym, czym jest opieka paliatywna, jakie znaczenie ma wolontariat i na czym polega hospicjum domowe.

Szkolne Koło Wolontariat