indeks 3Niezapomniana wycieczka do Warszawy
„Poznaj Polskę”
W dniach 01-03.12 .2021 r. 45 uczniów klas VII I VIII Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach wzięło udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Podczas trzydniowego pobytu w naszej stolicy mieliśmy okazję poznać największe jej atrakcje.
Uczniowie zwiedzili Zamek Królewski i Łazienki Królewskie. Spacerowali Traktem Królewskim w stronę Pałacu Prezydenckiego i Starego Miasta. Podziwiali przepiękny pałac
i ogrody w Wilanowie. Byli również w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie mieli możliwość interaktywnie zwiedzić to miejsce pamięci. W Centrum Nauki Kopernia mieli okazję prowadzić eksperymenty.
Niezapomnianych wrażeń dostarczyła obecność i honorowa zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Poznawaliśmy historie wybitnych Polaków w czasie zwiedzania Cmentarza na Powązkach. Wstrząśnięci byliśmy ogromem zniszczeń, cierpień ludzkich
w czasie II wojny światowej. Warszawa i jej zabytki zrobiły na zwiedzających ogromne wrażenie. Oprócz pamiątek, uczniowie przywieźli z tej wycieczki wiele miłych wspomnień.
Opiekunami podczas wycieczki byli Lucyna Andruszków, Alicja Kroczak, Jolanta Król i Andrzej Partyka. Należy nadmienić, że wycieczkę zorganizowano w ramach ogólnopolskiego programu Poznaj Polskę”. Poznaj Polskę” to przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki. Jego celem jest wsparcie nauczycieli oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego.
Dzięki programowi możliwe było poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki. Wsparcie w ramach ww. przedsięwzięcia pokryło w dużej części koszty przejazdu, bilety wstępu, przewodnika, zakwaterowanie, wyżywienie
i ubezpieczenie uczestników wyjazdu.