Szkolne aktualności

POCIĄG DO WOLNOŚCI

IMG 0281

11 Listopada - dzień, który jak mało który skłania nas do podróżowania. Nie, nie chodzi o zwykły dojazd do szkoły czy pracy. Ten dzień to czas na wędrówkę w czasie.

I tak też się stało - uczniowie zabrali nas w podróż po czasach minionych. I nie zawsze była to podróż radosna. Przemierzaliśmy z naszymi kolejowymi przewodnikami naprawdę trudne dla nas, Polaków, czasy utraty niepodległości, niewoli, powstań narodowowyzwoleńczych i wojen. To był prawdziwy sprawdzian patriotyzmu, niezłomności i bohaterstwa. To właśnie im, ludziom, którzy swą heroiczną postawą wyznaczyli nasze ścieżki do wolności, zawdzięczamy to, że w końcu dotarliśmy do docelowej stacji, jaką jest Wolność naszej Ojczyzny.

Poruszające widowisko, które mogliśmy obserwować 10 listopada 2021 r. (rocznica odzyskania Niepodległości to święto narodowe) mogło nas poruszyć do głębi. Było i historyczne wprowadzenie w tajniki naszej historii narodowej, mogliśmy wzruszyć się strofami poetów, którym na sercu leżały sprawy umęczonej niewolą Polski, śpiewaliśmy też pieśni mobilizujące do walki o Niepodległą. A wszystko to dzięki uczniom, którzy przygotowali tę akademię pod kierunkiem m.in. pp. Alicji Kroczak, Lucyny Andruszków, p. Mariusza Drzymalskiego (dbającego o muzyczną oprawę widowiska).

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym ten dzień zapadł w naszą pamięć i wywołał prawdziwie patriotyczne postawy.