Szkolne aktualności

Dzień Nauczyciela 2021

dnDzień Edukacji Narodowejzwany czasem Dniem Nauczyciela, to polskie święto obchodzone w naszym kraju 14 października na pamiątkę wydarzeń sprzed 200 lat.Jest to święto wszystkich ludzi związanych z oświatą: nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców, słowem - nas wszystkich.

To wyjątkowe święto przypomina o szczególnym posłannictwie nauczycieli, których działania pomagają im odkrywać i rozwijać swoje zdolności, pasje i zainteresowania, a które przelewają na uczniów. Przypomina też, że aby te pasje realizować, potrzebne są bezpieczne i godziwe warunki, które starają się zapewnić wszyscy pracownicy Szkoły. Potrzebne jest też bogactwo wychowawców. Bogactwo w znaczeniu, które nadał temu słowu wybitny, acz nie zawsze doceniany pedagog Stefan Szuman, już wiele lat temu: "Prawdziwy wychowawca musi zatem być bogaty, to znaczy posiadać bogatą osobowość, bogatą już dzięki wyposażeniu przez naturę, ale przede wszystkim bogatą dzięki temu, co sam w niej wykształcił, nagromadził, zebrał i ukształtował. Istotną cechą talentu pedagogicznego jest, zdaniem moim, właśnie to bogactwo".

Nie zapominamy też o emerytach i tych którzy odeszli, a którzy swoje życie i siły poświęcili pracy w Szkole. Pochylamy przed nimi z szacunkiem głowy.

14 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie klas ósmych przedstawili prezentację na temat historii tego święta. Piątoklasiści zaśpiewali piosenkę oraz odegrali zabawną scenkę. Natomiast dzieci z pierwszej klasy wyrecytowały okolicznościowe wierszyki.