Szkolne aktualności

                                            Dzień Sybiraka
syb917 września w Środzie Śląskiej uroczyście obchodzono Światowy Dzień Sybiraka. W kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego ks. Rafał Kasprzak odprawił mszę, a następnie pod tablicą pamięci Sybiraków złożono kwiaty i znicze. Wieńce pod tablicą złożyli przedstawiciele Związku Sybiraków w Środzie Śląskiej, lokalne władze wraz z wojskiem oraz dyrekcja wraz z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach. W obchodach uczestniczyli także przedstawiciele Związku Kombatantów Wojennych oraz Oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Środzie Śląskiej oraz innych lokalnych organizacji.
Burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński jednocześnie zadeklarował organizację przez Gminę Środa Śląska wyjazdów do Muzeum dla członków Związku Sybiraków w Środzie Śląskiej oraz dzieci i młodzieży z gminnych szkół podstawowych. Ostatnim punktem uroczystości było złożenie na  średzkim cmentarzu pod pomnikiem „Zmarli na Zesłaniu” zniczy przez dyrekcję wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Rakoszycach.