Szkolne aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

IMG 20210625 090634

25 czerwca 2021 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Zazwyczaj przy tej formułce dodaje się "tradycyjne", jednak ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa w tym roku tak nie było.

O godzinie 8.00 w rakoszyckim kościele odbyła się msza święta, w której udział wzięli uczniowie ze swoimi rodzicami.

Pożegnanie klas siódmych i ósmych odbyło się w sali gimnastycznej, aby bez przeszkód przebiegł ceremoniał przekazania sztandaru szkoły. Pożegnanie klas młodszych odbyło się w salach lekcyjnych. Wszystkie uroczystości rozpoczęły się o godzinie dziewiątej.

Ceremonię dla klas siódmych i ósmych swą obecnością zaszczyciła Dyrekcja Szkoły w osobach p. Jadwigi Cielińskiej i p. Pawła Kosińskiego. Władze samorządowe reprezentował Sekretarz Gminy Środa Śląska p. Marcin Nowakowski.

Na początku nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły przez żegnającymi mury naszej Alma Mater ósmoklasistów uczniom obecnej klasy siódmej. Uczniowie klas ósmych podziękowali dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom oraz rodzicom za wysiłek włożony w ich naukę i wychowanie.

Głos zabrała Dyrektor Szkoły Pani Jadwiga Cielińska, która w swoim wystąpieniu podkreśliła rolę tego etapu w życiu młodych ludzi, a na jego zakończenie wspomniała o drobnych upominkach dla opuszczającej nas młodzieży: balonikach, aby jej życie było równie lekkie jak one, oraz cukierkach, które mają je osłodzić.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród dla wyróżniających się uczniów i podziękowań dla ich rodziców. Był to moment radosny, ale i zarazem wzruszający.

Na zakończenie wystąpili uczniowie klas siódmych z krótkim programem artystycznym. Wiodącym elementem był występ wokalny siódmoklasistów.

Uroczystość, mimo pandemicznych obostrzeń, obfitowała w chwile radosne, wzruszające i inspirujące do głębszych refleksji. Mamy nadzieję, że w przyszłości ceremoniał będzie mógł odbywać się w pełnej gali i nie będzie wywoływać jakichkolwiek obaw o zdrowie.

Krotką relację wideo z uroczystości można obejrzeć na kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=QetVnqmGYYo&ab_channel=PobudzikRakoszyce.