Szkolne aktualności

IMG 20210601 WA0002Pasowanie na ucznia
1 czerwca 2021r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Pierwszoklasiści długo oczekiwali na najważniejszy moment w życiu ucznia– Pasowanie, przyszło im bowiem uczyć się w wyjątkowym roku szkolnym. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły charakter.
Na Ślubowanie przybyli rodzice i dyrekcja szkoły.Uczniowie klasy I wykazali się umiejętnością recytacji wierszy i śpiewu piosenek. Zaprezentowane utwory wykonywane przez dzieci tematycznie związane były z obowiązkami ucznia, bezpieczną zabawą, radością uczenia się i poznawania świata. Rodzice dumni ze swoich pociech nagradzali dzieci gromkimi brawami.
W dalszej kolejności pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
 Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły Jadwiga Cielińska wraz z wicedyrektorem Pawłem Kosińskim dokonali symbolicznego pasowania na ucznia - życząc samych sukcesów w długiej karierze szkolnej.
 Tradycyjnie najmilszą chwilą dla dzieci było wręczenie pamiątkowych dyplomów, kuferków i upominków przygotowanych przez kolegów z klas starszych, Radę Rodziców. Dzieci otrzymały również książkę „Pierwsze abecadło” wydaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Mała książka- wielki człowiek”.
Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką, aby nasza placówka była dla nich miejscem, gdzie będą chętnie przebywać, znajdą nowe przyjaźnie, rozwiną swoje zdolności i zainteresowania.