Szkolne aktualności

 
DZ 222 kwietnia- Dzień Ziemi
Dzisiaj Dzień Ziemi – to dzień w którym z troską myślmy o naszej Planecie. Celem każdego Dnia Ziemi jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków, brakiem wody w wielu częściach świata czy zanieczyszczeniem środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych.
Każdy z nas może aktywnie włączyć się w ten Dzień.
Czytaj koniecznie więcej:
Jeżeli tak jak my kochasz przyrodę i naszą Planetę dołącz do naszej akcji w tym celu:
  1. Stwórz makietę/model planety Ziemi z naturalnych materiałów, które możesz znaleźć w lesie albo na podwórko lub stwórz ją z odpadków, śmieci. Gdy model będzie gotowy zrób zdjęcie i prześlij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule wiadomości wpisz Dzień Ziemi. Najlepsze prace trafią na stronę internetową szkoły.
  2. Stwórz złotą radę, którą prześlesz razem ze zdjęciem mówiącą jak można pomóc przetrwać Planecie. Do tego celu wykorzystaj poniższe rysunki. Rzuć dwoma kostkami, dodaj liczbę oczek i wylosuj rysunek. Ułóż z nim hasło propagujące dbanie o środowisko naturalne. Do zabawy można użyć wirtualnych kości. Znajdziesz je pod linkiem: https://www.online-stopwatch.com/chance-games/roll-a-dice/ Ponowne kliknięcie na kostkę uruchomi jej rzut. Na zdęcia wraz ze złotymi radami czekamy do 30 kwietnia.
Zespół matematyczno-przyrodniczy
w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach
 
dz