odblaskiodblaskiSzkolny konkurs plastyczny

pt. „Noszę odblaski – jestem bezpieczny”

We wrześniu 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach odbył się konkurs plastyczny, który promował noszenie elementów odblaskowych mających istotny wpływ na bezpieczeństwo pieszych. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpośrednie zaangażowanie uczniów w tematykę ruchu drogowego, promowanie noszenia elementów odblaskowych. Adresatami konkursu byli uczniowie z klas 1-3 Szkoły Podstawowej.

Ocenie podlegały następujące kryteria: samodzielność wykonania, zgodność z tematem, indywidualny i twórczy sposób wykonania, oryginalność pracy, ogólne wrażenia estetyczne. Komisja w składzie: Jolanta Król, Marzena Walesiak wyłoniła zwycięskie prace z każdego poziomu edukacyjnego.

I miejsce - Natalia Zając kl. I a
II miejsce – Mateusz Żmuda kl. I a
III miejsce – Magdalena Szwedo – kl. I a
  1. W kategorii klas drugich:
I miejsce – Wiktoria Maj kl. II a
  1. W kategorii klas trzecich:
I miejsce – Amelia Drążek kl. III a
II miejsce – Lena Plich kl.III b
III miejsce – Michał Pawłowski – kl. III a
2 października laureatom konkursu wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Podsumowaniem konkursu był wspólny przemarsz uczniów klas 1-3 i oddziału zerowego ulicami Rakoszyc, który miał na celu utrwalenie zasad zachowania się pieszych w ruchu drogowym i przypominający dzieciom o konieczności noszenia elementów odblaskowych, aby były widoczne na drodze. Uczniowie nieśli wykonane przez siebie znaki drogowe i breloczki odblaskowe. Mamy nadzieję, że udział w konkursie przyczyni się do większego bezpieczeństwa uczniów i uchroni ich od nieszczęśliwych wypadków.
Osobą odpowiedzialną za zorganizowanie konkursu i przemarsz przez Rakoszyce była pani Barbara Glazer