Konkurs „Logo Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach”

logo
Organizatorem konkursu na opracowanie logo szkoły jest redakcja uczniowskiej strony internetowej w porozumieniu z Dyrekcją Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo) dla Szkoły Podstawowej im Sybiraków w Rakoszycach. Logo wykorzystywane będzie przez Szkołę do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych, itp.

W konkursie mogą brać udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, jej absolwenci oraz rodzice naszych uczniów, którzy zapoznali się z regulaminem konkursu. Więcej szczegółów tutaj: https://sprakoszyce.wixsite.com/home/nasza-szko%C5%82a. Na projekty czekamy do końca maja 2021 roku.

Logo przedstawione na grafice nie bierze udziału w konkursie. Zostało umieszczone w celach poglądowych.

Dzień Ziemi 2021

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. To największe międzynarodowe święto ekologiczne. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”.Święto to zostało ustanowione w 1970 roku, obecnie jest obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku.

Z tej okazji nasz samorząd uczniowski przygotował 2 akcje:

Propozycja nr 1 - Klasowy collage
Popatrz na zielone możliwości tj. chodzenie boso po trawie, przytulanie drzew i inne.
Sfotografuj się przy proponowanej czynności i zgraj się ze swoją klasą.
RAZEM stwórzcie COLLAGE z Waszych zdjęć i podeślijcie do nas

Propozycja nr 2 - "Przywróć naszą Ziemię"
Jest to akcja, którą proponuje p. Olivia Dycewicz wraz z uczniami z klasy 6b SP ATUT.
Więcej informacji pod tym linkiem: https://fb.me/e/CMYaqnqH.

PA134155 KopiowanieDzień Edukacji Narodowej

Dnia 13.10.2017 r. w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach odbyła się akademia  z okazji  Dnia Edukacji Narodowej (potocznie zwanym Dniem Nauczyciela). Przedstawienie przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Joanny Kieszkowskiej i Izabeli Błońskiej. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych, miłych i pełnych humoru słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli.

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej.

IMG 4504 KopiowanieSpotkanie członków Szkolnego Koła Caritas w Trzebnicy.

30 września odbyła się metropolitalna pielgrzymka pracowników i wolontariuszy Caritas. W roku obchodów Jubileuszu 750-lecia kanonizacji św. Jadwigi, patronki Śląska i dzieł miłosierdzia grobu świętej przybyli pracownicy, wolontariusze, podopieczni i dobrodzieje wszystkich Caritas w Metropolii Wrocławskiej.

Z naszej szkoły udała się grupa wolontariuszy pod opieką p. Renaty Medyńskiej- Bochenek.

Czytaj więcej: Spotkanie członków Szkolnego Koła Caritas w Trzebnicy.

CAM00852XX Dolnośląski Festiwal Nauki- byliśmy tam.

Hasło przewodnie tegorocznego Dolnośląskiego Festiwalu Nauki brzmiało: "Nauka bez granic". Jak co roku organizatorzy z 20 ośrodków badawczych i edukacyjnych w samym Wrocławiu przygotowali ponad 1500 imprez popularyzujących naukę, w tym wykłady, pokazy, warsztaty, wystawy, dyskusje panelowe, wycieczki i konkursy.

Podczas DFN Instytut Matematyczny UWr zapraszał na tradycyjny Maraton Matematyczny, warsztaty, wystawy oraz wykłady dla uczniów i dorosłych. Opiekunami podczas wyjazdu były panie Aleksandra Sobala- Kurzawa i Lucyna Andruszków.

Czytaj więcej: XX DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI !!!