04 września 2017r. - nowy rok szkolny.

DSCF2694Pierwszym naszym wydarzeniem było uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018, które rozpoczęliśmy o godz. 815 mszą świętą w kościele p.w. św. Jana Nepomucena w Rakoszycach. Uroczysty apel rozpoczęliśmy o godz. 920 zorganizowany przez klasę 3A gimnazjum pod opieką pani Aleksandry Sobali-Kurzawy. Podczas inauguracji gościliśmy burmistrza Środy Śląskiej pana Adama Rucińskiego, dyrektora Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych pana Krzysztofa Perygę, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej pana Jerzego Finka, księdza proboszcza Pawła Stypę, dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, rodziców oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach.

Uroczystość rozpoczęliśmy od powitania zgromadzonych gości, został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewaliśmy hymn Polski do którego melodię na trąbce wygrał uczeń klasy Vb - Szymon Szachniewicz. Następnie głos zabrała pani dyrektor Jadwiga Cielińska, która życząc  nam sukcesów podkreśliła, jakie znaczenie ma zdobyta przez nas wiedza. Po wystąpieniu pani dyrektor mogliśmy usłyszeć również ważne słowa pana burmistrza Adama Rucińskiego oraz życzenia wszelkiej pomyślności, wielu sukcesów, oraz radości z przygody jaką jest odkrywanie świata w szkole. W trakcie naszego spotkania przypomnieliśmy sobie co przed laty w 1939 roku wydarzyło się 1 września. Pożegnaliśmy panią Danutę Bogusz, która po wielu latach pracy odeszła na zasłużoną emeryturę. Po zakończeniu uczniowie razem z wychowawcami udali się do swoich klas.