PB083328

„Śniadanie daje moc”

. Akcję przeprowadzono w dwóch klasach Ia i IIIa SP 8 listopada. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyń p. Małgorzaty Kociołek- Partyka i p. Jolanty Perygi najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. W przygotowaniach chętnie wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki warzywno-owocowe. Nie zabrakło również soków.

Tego dnia przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia, sięgać po nabiał, ryby i mięsa i ciemny chleb zamiast bułek, a także picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Panie mówiły również o tym, że dla naszego zdrowia potrzebny jest ruch oraz o unikanie słodyczy i chipsów.