Jak obchodziliśmy rocznicę odzyskania niepodległości?

Dnia 10 i 14 listopada 2016 r. na sali gimnastycznej odbyły się uroczyste apele upamiętniające ważne wydarzenie w dziejach naszej Ojczyzny - Odzyskanie Niepodległości.

10 listopada 2016 r. dzieci z punktu przedszkolnego, oddziałów przedszkolnych i klas I-III w galowych strojach wyglądały odświętnie i uroczyście. Przypięte na piersi kotyliony w barwach narodowych,, zdobiące głowy chłopców czapeczki rogatywki i widniejące na nich symbole Polski, a na głowach dziewczynek barwne opaski dodawały powagi i polskości.

Apel przygotowały dzieci z oddziałów przedszkolnych – zerówek. W ciekawy sposób przedstawili losy naszej Ojczyzny. Wierszami i piosenkami patriotycznymi oraz tańcem oddali szacunek symbolom narodowym, wyrazili miłość do naszego kraju. Dzieci z klas młodszych i punktu przedszkolnego z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzały i wysłuchały tej szczególnej lekcji historii. Po zakończeniu występu nastąpiły głośne brawa ze strony zgromadzonych na sali.

Pani Dyrektor ze wzruszeniem serdecznie podziękowała wszystkim aktorom. Była bardzo dumna ze swoich wychowanków.

Dnia 14 listopada 2016 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji święta 11 Listopada zwanego Świętem Niepodległości. W tym roku przypadła 98 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów.   Program artystyczny przygotowany został przez uczniów Zespołu Szkół w Rakoszycach z klasy VI SP oraz uczniów klas I-III gimnazjum pod kierunkiem pana Pawła Kosińskiego oraz  pana Mariusza Drzymalskiego.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali montaż słowno - muzyczny obejmujący treści historyczne, pieśni oraz wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono prezentacje filmową poświęcona losom naszej Ojczyzny, począwszy od wojen w XVII w,  a skończywszy na roku 1989. Występujący w akademii uczniowie zaśpiewali w części końcowej znane pieśni patriotyczne nawiązujące do Święta Niepodległości, do wykonania których, włączyła się cała społeczność szkolna. Uwagę przyciągała także dekoracja przygotowana pod okiem opiekunów apelu. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała oraz wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.
Na zakończenie  pani dyrektor mgr Jadwiga Cielińska wygłosiła krótkie przemówienie podsumowujące całą uroczystość, dziękując wszystkim biorącym udział w apelu.