P9013107Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września zabrzmiał pierwszy dzwonek, który zainaugurował rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017.
Na uroczystym apelu wszystkich zebranych gości, nauczycieli, uczniów i ich rodziców uroczyście przywitała pani Dyrektor Jadwiga Cielińska. Na uroczystość przybyli Burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński, Przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Grabowiecki, ks. Mieczysław Kinaszczuk, przedstawiciele Związku Sybiraków  Prezes Ryszard Ćwikliński i Barbara Wesołowska, sołtys Władysław Błach oraz przewodniczący Rady Rodziców Marek Szachniewicz.

W tym dniu w poczet naszej szkoły włączono 15 pierwszoklasistów, którzy zostali pasowani na uczniów. Każdy z nich w prezencie od przedstawicieli gminy otrzymał grę Memory.

Następnie uczniowie klasy III B gimnazjum w krótkiej części artystycznej wrócili do wydarzeń sprzed 77 laty- przedstawiono najważniejsze, tragiczne wydarzenia zwiane z wybuchem II wojny światowej.

Uroczystą akademię przygotowali uczniowie z wychowawcami panią Małgorzatą Kociołek- Partyką i panem Sławomirem Komanem. Odbyła się ona w nowo wyremontowanej sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Rakoszycach. Nowy rok przywitał wszystkich wielkimi zmianami. W czasie wakacji zostały wykonane remonty oraz znacznie poprawiono bazę sportową.