Zmagania młodych talentów recytatorskich

Dnia 2 marca 2016r. Zespół Szkół w Rakoszycach zorganizował kolejną edycję Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod nazwą "Z wierszem za pan brat".

Organizatorem konkursu, który jak zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów szkół podstawowych była pani Marzena Krankiewicz i pani Beata Koman. Panie zapewniły miłą atmosferę i możliwość przeżycia wielu radosnych chwil. Celem konkursu było propagowanie piękna poezji, kształtowanie kultury żywego słowa, rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci, upowszechnianie kultury języka, aktywizowanie miłośników poezji. W konkursie wzięło udział 18 osób z kl. I-III ze szkół podstawowych z Ciechowa, Środy Śląskiej i Szczepanowa. Publiczność, zachwycona wystąpieniami, oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Dzieci recytowały wiersze min. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Stanisława Jachowicza, Janiny Porazińskiej, Danuty Wawiłow, Doroty Gellner, L.J.Kerna. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Jury wyłoniło następujących laureatów, są to uczniowie:

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce zdobył uczeń Zespołu Szkół w Rakoszyach Oliwier Kukla. Oczarował jurySposobem na nudę”

II miejsce – Michał Rymarowicz - Szkoła Podstawowa w Środzie Śląskiej

III miejsce – Anna Strożek - Szkoła Podstawowa w Środzie Śląskiej

W kategorii klas drugich:

I miejscezdobyła Aniela Przystał uczennica Zespołu Szkół w Ciechowie, wspaniałym wykonaniem wiersza „Ptasie radio”

II miejsce – Aleksandra Tomaszewska- Szkoła Podstawowa w Środzie Śląskiej

III miejsce – Bartosz Kata - Szkoła Podstawowa w Środzie Śląskiej

W kategorii klas trzecich:

I miejscewywalczyłaWiktoria Owczarenko, uczennica Szkoły Podstawowej w Środzie Śląskiej, świetnie prezentując utwór „O Janku nieuku”.

II miejsce – Maciej Dwornicki - Szkoła Podstawowa w Środzie Śląskiej

III miejsce – Aleksandra Grzelec – Zespół Szkół w Ciechowie

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy za uczestnictwo, a laureaci otrzymali nagrody książkowe, ufundowane przez Radę Rodziców. Do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 18 marca wytypowano : Oliwiera Kuklę, Anielę Przystał, Wiktorię Owczarenko i Aleksandrę Tomaszewską.

GRATULUJEMY!