Szkolne aktualności

Mamy najlepszych siatkarzy w gminie!

Dnia 20 stycznia br. w Zespole szkół w Rakoszycach odbyła się gminna Gimnazjada zawodów piłki siatkowej dziewcząt i chłopców.

Jak co roku nasza szkoła gości reprezentacje szkół z naszej gminy, tj. ze Środy Śląskiej, Szczepanowa oraz Ciechowa. Po raz kolejny frekwencja była bardzo wysoka, zabrakło jedynie dziewcząt ze szkoły w Szczepanowie. Zawody przebiegały w miłej i sportowej atmosferze. Rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”. Mecze odbywały się na dobrym, wyrównanym poziomie sportowym. Jako pierwsi przystąpili do rozgrywek chłopcy. Inauguracyjny mecz rozegrały drużyny z Ciechowa i Rakoszyc. W pojedynku tym lepszymi okazali się gospodarze, osiągając rezultat: 2:0.

Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców, przedstawia się następująco:

I miejsce – Rakoszyce

II miejsce – Ciechów

III miejsce – Środa Śląska

IV miejsce – Szczepanów

W kategorii dziewcząt rywalizację rozpoczęły te same drużyny co w kategorii chłopców. Po bardzo ciekawych dwóch setach na tablicy wyników widniał remis. W trzecim rozstrzygającym secie dwie piłki meczowe miała szkoła z Ciechowa, szczęśliwie dla Rakoszyc, po bardzo dobrych zagrywkach Aleksandry Hutryk, udało się przechylić szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy.

Klasyfikacja końcowa kategorii dziewcząt, przedstawia się następująco:

II miejsce – Środa Śląska

III miejsce – Ciechów

W trakcie turnieju opiekunowie drużyn bacznie obserwowali wszystkich zawodników celem wybrania najlepszego siatkarza oraz najlepszej siatkarki. Jednogłośnie w obu kategoriach wybrano uczniów ze szkoły w Rakoszycach. W kategorii dziewcząt za najlepszą zawodniczkę uznano uczennice IIIA klasy: Natalię Pasik. W kategorii chłopców za najlepszego zawodnika uznano ucznia klasy IIB: Patryka Dłużeń. Ceremonia zakończenia turnieju wraz z wręczeniem pucharów i pamiątkowych dyplomów została przeprowadzona przez panią Annę Furman – wicedyrektor naszej szkoły.

Po ww. ceremonii obdarowano każdego z uczestników słodkim upominkiem.