Tablica multimedialna - nasza klasa genialna!

Od grudnia 2015 r. dzieci z edukacji wczesnoszkolnej mają tablicę interaktywną. To wszystko dzięki Fundacji KGHM Polska Miedź, która sfinansowała zakup tablicy.

Szczęśliwcami, u których zamontowano sprzęt, jest III b. Dzieci przyjęły ją z wielkim zadowoleniem. Nauka nigdy nie wydawała się aż tak ciekawa! Tablica dzięki temu, że jest podłączona do komputera i Internetu, daje wiele możliwości. Nie jest do niej potrzebna kreda. Działa na dotyk. Można na niej wykonywać działania matematyczne, pisać oraz grać w gry edukacyjne. Każdego dnia dzieci odkrywają nowe możliwości tablicy. Mogą również przeglądać na niej klasową stronę internetową rakoszycebeata.jimdo.com, na której wychowawczyni umieszcza ważne wydarzenia z życia klasy. Bardzo interesujące są platformy multimedialne, takie jak LearningApps. Uczniowie mogą również oglądać filmy i gdy omawiają lekturę, pani może wyświetlić tekst, na którym należy się skupić. Z tablicy mogą korzystać wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej. Sprzęt sprawdza się w praktyce, dzięki niemu lekcje są atrakcyjniejsze, wzbogacone o dodatkowe elementy. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej są przeszkoleni i potrafią korzystać z możliwości tablicy. Uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach przy tablicy, przejawiają dodatkową motywację. Dzięki interesującym lekcjom u najmłodszych uczniów wyrabia się nawyk koncentracji uwagi podczas pracy. Dodatkowo zajęcia z tablicą rozbudzają zainteresowania.

Nauka przez zabawę – to właśnie to! Po całym dniu korzystania z tablicy, aż nie chcę się wracać do domu! Dlaczego lekcje są takie krótkie?

Dziękujemy Fundacji KGHM Polska Miedź za nowoczesną pomoc dydaktyczną!