Dzień Dziecka w naszej szkole

Dzień 3 czerwca w naszej szkole był świętem dzieci. Uczniowie mogli rywalizować w wieloboju sprawnościowym, a także w turniejach piłki nożnej oraz piłki ręcznej.

Ceremonii uroczystego otwarcia dokonała Pani Dyrektor Jadwiga Cielińska. Wśród zaproszonych gości był sołtys wsi Rakoszyce Pan Władysław Błach, który to wraz z Panią Izabelą Kukla wręczyli Puchar oraz dyplomy dla zwycięzców w turnieju warcabowym: za I miejsce dla Julii Szwedo z klasy IIa SP; za II miejsce dla Daniela Łozińskiego z klasy III SP oraz za III miejsce dla Gracjana Potyry z klasy V SP. Podczas przemówienia wygłaszanego przez Panią Dyrektor, szczególny akcent położony został na kwestię sukcesów osiągniętych przez uczniów naszej szkoły podczas Mistrzostw Dolnego Śląska, które odbyły się 26 maja br. w Zgorzelcu. Mowa tu o Sandrze Tomankiewicz – mistrzyni Dolnego Śląska w pchnięciu kulą; Katarzynie Dolata – brązowej medalistce w pchnięciu kulą oraz Natalii Pasik, która zajęła III miejsce w biegu na 100 m.
W kolejnej części dnia wiele atrakcji najmłodszym zapewnili przedstawiciele 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia Wojska Polskiego stacjonującego we Wrocławiu - Leśnica, którzy to zostali zaproszeni przez Radę Rodziców.
Następnie wszystkie dzieci miały okazję uczestniczyć w pokazie capoeiry prowadzonym przez Pana Łukasza Luksa.
Po tańcach nastąpiło wielkie odliczanie i… start - dzieci przystąpiły do rywalizacji sportowej. Należy w tym miejscu podkreślić, iż zawody przebiegały w miłej i sportowej atmosferze, a rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”. Mecze odbywały się na bardzo wyrównanym wysokim poziomie sportowym. Organizację tej części dnia zawdzięczamy Panu Przemysławowi Parafiniukowi.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

SP PIŁKA NOŻNA

I miejsce – klasa V

II miejsce – klasa IV

III miejsce – klasa VI

SP PIŁKA RĘCZNA

I miejsce – klasa VI

II miejsce – klasa IV

III miejsce – klasa V

GIMNAZJUM PIŁKA NOŻNA

I miejsce – klasa IIA

II miejsce – klasa IA

II miejsce – klasa IB

IV miejsce – klasa IIIA

GIMNAZJUM PIŁKA RĘCZNA

I miejsce – klasa IIA

II miejsce – klasa IB

III miejsce – klasa IA

IV miejsce – klasa IIIA

Dodatkowymi nagrodami zostali obdarowani najlepsi bramkarze turnieju: Maciej Ząbek oraz Szymon Hawro. W wieloboju sprawnościowym pamiątkowymi dyplomami oraz medalami nagrodzone zostały najlepsze osoby z najwyższym wynikiem punktowym w kategorii SP I-III, IV-VI oraz Gimnazjum.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

SP WIELOBÓJ SPRAWNOŚCIOWY KLAS I - III

I miejsce – Małgorzata Zatońska

II miejsce – Wiktoria Żarkowska

SP WIELOBÓJ SPRAWNOŚCIOWY KLAS IV - VI

I miejsce – Amelia Niedzielska

II miejsce – Marcin Siepietowski

III miejsce – Paweł Bochenek

GIMNAZJUM WIELOBÓJ SPRAWNOŚCIOWY

I miejsce – Dawid Furman

II miejsce – Natalia Pasik

III miejsce – Patryk Dłużeń

W trakcie rywalizacji sportowej, każdy z uczestników mógł skorzystać z rozstawionych dmuchawców i trampolin. Zabawom nie było końca. Ponadto, uczniowie zostali obdarowani zdrowym sokiem owocowym i pyszną kiełbaską z grilla, a także watą cukrową – co zostało ufundowane przez Radę Rodziców, której w tym miejscu należy się serdeczne podziękowanie.