Pojedynek tęgich umysłów

Dnia 29 kwietnia 2015 roku mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole 29 najlepszych matematyków z gminy Środa Śląska wraz z opiekunami – nauczycielami, którzy pracują na co dzień nad rozwijaniem zdolności tych uczniów.

Zespół Szkół w Rakoszycach był organizatorem Gminnego Konkursu Matematycznego. Uczniowie z Gimnazjum w Środzie Śląskiej, z Ciechowa, Szczepanowa i Rakoszyc zmagali się z trudnymi zadaniami w formie testowej i otwartej. Prace z rozwiązaniami sprawdzała czteroosobowa komisja w skład której weszli nauczyciele uczący w czterech gimnazjach na terenie naszej gminy. Konkurs wyłonił po trzech laureatów w każdej kategorii wiekowej. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i wspaniałe nagrody. W tym roku pulę nagród wzbogaciło Cyfrowe Kino Środa Śląska w postaci bezpłatnych, dwuosobowych biletów na dowolnie wybrany film dla wszystkich laureatów. Wizyta w kinie będzie zasłużonym relaksem po wyczerpujących zmaganiach z ciekawą matematyką. Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów upominki oraz spędzili miło czas przy słodkim poczęstunku. Laureaci konkursu spróbują ponownie swoich sił w kolejnym, powiatowym etapie, który odbędzie się w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Środzie Śląskiej.

Laureaci konkursu:
klasa I :    I miejsce – Zub Jacek (Szczepanów)
               II miejsce – Gałdyś Patryk (Ciechów)
               III miejsce – Jastrzębski Tymon (Środa Śląska)

klasa II :   I miejsce – Raczyński Kacper (Środa Śląska)
               II miejsce – Pochwała Justyna (Szczepanów)
               III miejsce – Rosenbeiger Kamila (Środa Śląska)

klasa III : I miejsce – Kułaga Karol (Środa Śląska)
               II miejsce - Radziszewski Dominik (Środa Śląska)
               III miejsce - Aleksandra Grudzińska (Rakoszyce)

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizator: Anna Furman