II Spotkania Noworoczne

W wietrzny piątkowy wieczór 9 stycznia 2015 roku w naszej szkole unosił się wciąż jeszcze bożonarodzeniowy klimat za sprawą zorganizowanego przez uczniów i nauczycieli Spotkania Noworocznego.

Licznie przybyli goście: burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński, zastępca burmistrza Przemysław Babiński, dyrektor ZOPO Krzysztof Peryga, ksiądz proboszcz Mieczysław Kinaszczuk, prezes Koła Związku Sybiraków Ryszard Ćwikliński, członkowie Rady Rodziców, rodzice uczniów szkoły oraz mieszkańcy Rakoszyc i okolicznych wsi. Wszystkich serdecznie i ciepło przywitała pani dyrektor Jadwiga Cielińska przypowieścią o czasie, zwracając uwagę na potrzebę spotkań i „zatrzymania się”.

Ku zaskoczeniu zebranych spotkanie w pięknym wykonaniu „Wesołą nowiną” rozpoczęli nauczyciele. Uczniowie z wielkim zapałem, sercem i wspaniałą grą pokazali na czym polega czar Świąt Bożego Narodzenia w jasełkach przygotowanych pod opieką pani Renaty Medyńskiej – Bochenek. Spotkanie, ozdobione naprzemiennie kolędami przy akompaniamencie gitary w wykonaniu pana Mariusza Drzymalskiego, w śpiew których angażowali się wszyscy zebrani, przebiegło w niezwykłej atmosferze. Całość uświetniła piękna dekoracja, stroje i nastrojowe światła, które w trakcie przygasły i dalsza część przedstawienia odbyła się przy magicznym blasku świec, co nadało imprezie niezwykłą atmosferę.

Na zakończenie pojawił się wyjątkowo mocny i zabawny akcent w wykonaniu kolędników z Bukówka, którzy rozbawili zebranych gości. W takim też nastroju przebiegała dalsza część spotkania przy kawie i ciastku.

Było nastrojowo, uroczyście, wyjątkowo...

Jeśli ktoś nie widział, niech żałuje!

I serdecznie zapraszamy za rok!