Pasowanie Pierwszoklasistów

Dnia 23 października 2014roku w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Zespole Szkół w Rakoszycach.

„Ślubuję być dobrym Polakiem.
Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się tego co dobre i piękne.
Będę szanował swoich nauczycieli.
Będę starał się być dobrym kolegą.
Swoim zachowaniem będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Będę starał się być coraz lepszym.
Będę kochał swoją Ojczyznę.”

Do społeczności szkolnej zostało przyjętych 31 uczniów z klas I ,,a” i ,,b”. Dzieci, pod opieką wychowawczyń pani Marii Jaskóły i pani Jolanty Perygi, od pierwszych dni w szkole pilnie i pracowicie przygotowywały się do uroczystości. Swoją obecnością zaszczycili nas: burmistrz Środy Śląskiej pan Bogusław Krasucki, przewodniczący rady gminy pan Zbigniew Sozański, radny pan Andrzej Baraniecki, dyrektor ZOPO pan Krzysztof Peryga, przedstawiciele oddziału Związku Sybiraków w Środzie Śląskiej na czele z prezesem panem Ryszardem Ćwiklińskim oraz rodzice i uczniowie naszej szkoły.
           Dzieci wspaniale zaprezentowały się przed zgromadzoną publicznością, a następnie wszystkie wraz z rodzicami świetnie bawiły się przy muzyce pod kierunkiem pani Aliny Zwoźniak. Mamy nadzieję, że uroczystość ta zapadnie w pamięć wszystkim pierwszoklasistom.

Tego dnia pierwszaki usłyszały wiele ciepłych i serdecznych słów.
To był ważny i wyjątkowy, a zarazem pełen emocji dzień dla pierwszoklasistów z naszej szkoły, ich rodziców i wychowawczyń.