festiwalXVI Dolnośląski Festiwal Nauki

Nasi uczniowie mieli okazję w dniu 24-25.09.2013 r. uczestniczyć w Dolnośląskim Festiwalu Nauki, który jest  imprezą popularnonaukową organizowaną przez wyższe uczelnie Wrocławia oraz instytuty Polskiej Akademii Nauk.

Podczas wyjazdu uczniowie brali udział w wykładach i pokazach poszerzających zainteresowania z dziedziny fizyki, chemii i przyrody. Celem festiwalu jest pokazanie nauki w sposób ciekawy, zrozumiały, dostępny, przybliżenie jej tematów, problemów, które rozwiązuje, korzyści, jakie z niej płyną, pokazanie jej postępu w różnych dyscyplinach oraz nowych kierunków, jak biotechnologia, nanotechnika i nanotechnologia.  W atrakcyjnej, zrozumiałej dla przeciętnego odbiorcy formie zaprezentowane zostały osiągnięcia nauki we wszystkich dziedzinach wiedzy.  Festiwal Nauki jest wielką "pigułką edukacyjną" - w krótkim czasie można wysłuchać ciekawych wykładów, brać udział w dyskusjach z uczonymi, zwiedzać na co dzień niedostępne laboratoria i warsztaty badawcze przyrodników, lekarzy, inżynierów, humanistów i artystów. Na zakończenie Festiwalu młodzież naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu z honorowym gościem imprezy- Mariuszem Czerkawskim, byłym polskim hokeistą, reprezentantem Polski, olimpijczykiem z Albertville 1992.