PA134155 KopiowanieDzień Edukacji Narodowej

Dnia 13.10.2017 r. w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach odbyła się akademia  z okazji  Dnia Edukacji Narodowej (potocznie zwanym Dniem Nauczyciela). Przedstawienie przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Joanny Kieszkowskiej i Izabeli Błońskiej. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych, miłych i pełnych humoru słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli.

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej.

IMG 4504 KopiowanieSpotkanie członków Szkolnego Koła Caritas w Trzebnicy.

30 września odbyła się metropolitalna pielgrzymka pracowników i wolontariuszy Caritas. W roku obchodów Jubileuszu 750-lecia kanonizacji św. Jadwigi, patronki Śląska i dzieł miłosierdzia grobu świętej przybyli pracownicy, wolontariusze, podopieczni i dobrodzieje wszystkich Caritas w Metropolii Wrocławskiej.

Z naszej szkoły udała się grupa wolontariuszy pod opieką p. Renaty Medyńskiej- Bochenek.

Czytaj więcej: Spotkanie członków Szkolnego Koła Caritas w Trzebnicy.

CAM00852XX Dolnośląski Festiwal Nauki- byliśmy tam.

Hasło przewodnie tegorocznego Dolnośląskiego Festiwalu Nauki brzmiało: "Nauka bez granic". Jak co roku organizatorzy z 20 ośrodków badawczych i edukacyjnych w samym Wrocławiu przygotowali ponad 1500 imprez popularyzujących naukę, w tym wykłady, pokazy, warsztaty, wystawy, dyskusje panelowe, wycieczki i konkursy.

Podczas DFN Instytut Matematyczny UWr zapraszał na tradycyjny Maraton Matematyczny, warsztaty, wystawy oraz wykłady dla uczniów i dorosłych. Opiekunami podczas wyjazdu były panie Aleksandra Sobala- Kurzawa i Lucyna Andruszków.

Czytaj więcej: XX DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI !!!

Obchody rocznicy najazdu Polski przez ZSRR.

W dniu 19 września 2017 roku w Środzie Śląskiej miały miejsce obchody związane z rocznicą ataku ZSRR na Polskę. Uroczystość rozpoczęła msza św. w Kościele pw Podwyższenia Krzyża Świętego w Środzie Śląskiej. Potem oficjalnie oddano hołd poległym i złożono kwiaty pod pomnikiem Ofiar Sybiru. Obecni na obchodach uczniowie naszej szkoły przypomnieli przybyłym gościom o ważnych wydarzeniach w naszej historii, które miały miejsce w latach 1939 do 1941, kiedy dokonano niszczenia polskiej inteligencji i wywieziono z Polski ok. 1,5 mln osób. Na uroczystości obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych i Związku Sybiraków, kompania honorowa wojska, przedstawiciele szkół z powiatu średzkiego i harcerze.

04 września 2017r. - nowy rok szkolny.

DSCF2694Pierwszym naszym wydarzeniem było uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018, które rozpoczęliśmy o godz. 815 mszą świętą w kościele p.w. św. Jana Nepomucena w Rakoszycach. Uroczysty apel rozpoczęliśmy o godz. 920 zorganizowany przez klasę 3A gimnazjum pod opieką pani Aleksandry Sobali-Kurzawy. Podczas inauguracji gościliśmy burmistrza Środy Śląskiej pana Adama Rucińskiego, dyrektora Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych pana Krzysztofa Perygę, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej pana Jerzego Finka, księdza proboszcza Pawła Stypę, dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, rodziców oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach.

Czytaj więcej: Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.