17. Powiatowy Konkurs Ortograficzny

2 czerwca 2021 roku w Szkole Podstawowej im Sybiraków w Rakoszycach odbył się finał kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Rywalizowali ze sobą uczniowie klas siódmych i ósmych.

Konkurs rozpoczął się o godzinie dziesiątej. Tegoroczne zawody cieszyły się mniejszą niż zwykle frekwencją. Fakt ten jednak nie dziwi, biorąc perturbacje związane z pandemią koronawirusa.

Do Rakoszyc przybyły reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Środzie Śląskiej oraz Szkoły Podstawowej w Mieczkowie. Oczywiście nie zabrakło również uczniów z naszej szkoły. Każda z drużyn liczyła po trzy osoby. Uczestnicy zostali wyłonieni podczas eliminacji szkolnych.

Czytaj więcej: 17. Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Żyj kolorowo!

Starsi czytelnicy mogą pamiętać piosenkę śpiewaną przez Ewę Bem zatytułowaną "Żyj kolorowo" (https://www.youtube.com/watch?v=pj_09kL1nOg&ab_channel=KrzysztofHerdzin).

 

Nie sądzę, żeby ona była inspiracją do wspaniałej akcji wymyślonej przez klasę VIa, ale trzeba przyznać, że pomysł jest znakomity! Dziewczyny (Emilka Pawlik, Wiktoria Wojciechowicz i Maja Nowaczyk (pod superopiekuńczym okiem pani Małgosi Bolek) wymarzyły sobie, żeby ubarwić nasz powrót do szkoły w trybie stacjonarnym.

 

Na czym polega pomysł?

 

Najdalej będzie musiała się wysilić klasa szósta a: w najbliższy piątek jej uczniowie przebiorą się w stroje, które zamienią ich w postaci z bajek (mam nadzieję, że nie będą to same złe czarownice).

 

Natomiast w poniedziałek byłoby miło, gdyby uczniowie innych klas ubrali się w odpowiednim kolorze:

 

KLASA IVA - NA NIEBIESKO

 

KLASA VA - NA ŻÓŁTO

 

KL VIA - NA ZIELONO

 

KL. VIB - NA CZERWONO

 

Koordynatorką całej akcji jest Emilka Pawlik z kl. VIa. Gdyby nastąpiły jakieś zmiany, najlepiej kontaktować się z nią.
No i oczywiście "Pobudzik" też zawsze służy pomocą
(Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

 

Miłej i kolorowej zabawy!!!

 

Dzień Ziemi 2021

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. To największe międzynarodowe święto ekologiczne. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”.Święto to zostało ustanowione w 1970 roku, obecnie jest obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku.


Z tej okazji nasz samorząd uczniowski przygotował 2 akcje: 

Propozycja nr 1 - Klasowy collage
Popatrz na zielone możliwości tj. chodzenie boso po trawie, przytulanie drzew i inne.
Sfotografuj się przy proponowanej czynności i zgraj się ze swoją klasą.
RAZEM stwórzcie COLLAGE z Waszych zdjęć i podeślijcie do nas
na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Propozycja nr 2 - "Przywróć naszą Ziemię"
Jest to akcja, którą proponuje p. Olivia Dycewicz wraz z uczniami z klasy 6b SP ATUT.
Więcej informacji pod tym linkiem: https://fb.me/e/CMYaqnqH.

 

PA134155 KopiowanieDzień Edukacji Narodowej

Dnia 13.10.2017 r. w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach odbyła się akademia  z okazji  Dnia Edukacji Narodowej (potocznie zwanym Dniem Nauczyciela). Przedstawienie przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Joanny Kieszkowskiej i Izabeli Błońskiej. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych, miłych i pełnych humoru słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli.

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej.

IMG 4504 KopiowanieSpotkanie członków Szkolnego Koła Caritas w Trzebnicy.

30 września odbyła się metropolitalna pielgrzymka pracowników i wolontariuszy Caritas. W roku obchodów Jubileuszu 750-lecia kanonizacji św. Jadwigi, patronki Śląska i dzieł miłosierdzia grobu świętej przybyli pracownicy, wolontariusze, podopieczni i dobrodzieje wszystkich Caritas w Metropolii Wrocławskiej.

Z naszej szkoły udała się grupa wolontariuszy pod opieką p. Renaty Medyńskiej- Bochenek.

Czytaj więcej: Spotkanie członków Szkolnego Koła Caritas w Trzebnicy.