IMG 20221128 WA0013Wizyta w OSP w Rakoszycach

Zasiąść za sterami wozu strażackiego to marzenie każdego małego chłopca. Wychodząc naprzeciw tym pragnieniom druhowie z OSP w Rakoszycach p. Paweł Gruszczyński i p. Andrzej Burak z pasją odkryli przed dziećmi tajniki zawodu strażaka.

W poniedziałek, 28 listopada, strażnicę w Rakoszycach odwiedziła grupa dzieci z z klas O-III i Punktu Przedszkolnego naszej szkoły. Dzięki życzliwości strażaków, mogły obejrzeć prawdziwy wóz strażacki, strój strażaka oraz niezbędne w tym zawodzie narzędzia. Wysłuchały również informacji o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Dzieci dowiedziały się także, w jakich sytuacjach wzywa się straż pożarną, i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków drogowych czy usuwania gniazd szerszeni i os. Najmłodsi uczniowie nie dali się zaskoczyć prowadzącym, gdyż świetnie pamiętały, że numer do straży pożarnej to 998 i alarmowy 112.
Strażacy pokazali dzieciom sprzęt do udzielania pierwszej pomocy, oraz nowo zakupiony wóz strażacki- „karetkę”. Każde dziecko miało możliwość założenia białego hełmu strażackiego, okazało się, że jest bardzo ciężki, ale ciekawość wzięła górę. Dużą atrakcją było dla dzieci wejście i zajrzenie do środka wozu strażackiego.

Pomysłowość druhów i cukierki, które dzieci otrzymały od strażaków na pożegnanie sprawiły, że to niecodzienne spotkanie długo pozostanie niezapomniane. Po działaniach „bojowych” dzieci podziękowały za wspaniałą lekcję o bezpieczeństwie i podziękowały strażakom gromkimi brawami. Zdjęcia w galerii