Szkolne aktualności

pszczołaDzień Pszczoły
20 maja 2022r. obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pszczoły. W naszej szkole odbyło się spotkanie z pszczelarką, panią Barbarą Ziębą, która posiada własną pasiekę. W spotkaniu wzięli uczniowie klas O-IV. Pani pszczelarka przedstawiła dzieciom historię odkrycia miodu, jako słodkiej i zdrowej przekąski, jak powstaje i z czego się go otrzymuje.
Dowiedzieliśmy się, że istnieje wiele  rodzajów miodu, które różnią się kolorem, smakiem i zapachem, oraz jak powstają świeczki z plastra wosku. Mieliśmy też okazję spróbować pyłku pszczelego. Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, jak spędzają zimy, ile kwiatów muszą odwiedzić, aby wytworzyć kropelkę miodu, jak się porozumiewają, jak się rozmnażają i w jaki sposób wychowują swoje potomstwo. Pszczelarka wyjaśniła też dzieciom, czym różni się osa od pszczoły. Dużą atrakcją było oglądanie przenośnego ula i plastra miodu, stroju pszczelarza, a nawet obejrzenia przyborów, których używa w swojej codziennej pracy. Dzieci dowiedziały się o tym jak bardzo pracowite są pszczoły i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. To były bardzo ciekawe zajęcia, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Na zakończenie spotkania odbyła się degustacja miodu.