278913225 739750420363312 5669315994457903390 nWycieczka do Wrocławia
Na początku maja  uczniowie klas I – III wraz z opiekunami pojechali na  wycieczkę do Wrocławia. Wycieczka odbyła się w ramach programu MEN „Poznaj Polskę. Po dotarciu na miejsce, w pierwszej kolejności udaliśmy się do Panoramy Racławickiej. Najpierw ciemnym tunelem ruszyliśmy do głównej sali, w której znajdował się obraz – słynny relikt XIX- wiecznej kultury narodowej. Oczom naszym ukazało się niezwykłe dzieło stworzone przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Wyjątkowość tego miejsca polega na tym, że obraz zajmuje całą powierzchnię ścian. Przed płótnem leżą przedmioty idealnie dopasowane do obrazu. Stojąc na środku, miało się wrażenie uczestnictwa w tej bitwie. Niezwykłe uzupełnienie wrażeń stanowił dźwięk.  Obejrzeliśmy tam również makietę, która przedstawiała położenia wojsk polskich i rosyjskich podczas bitwy pod Racławicami. Potem  poszliśmy do Muzeum Narodowego. Gdy obejrzeliśmy malarstwo i rzeźbę ze szczególnym uwzględnieniem sztuki Śląska ruszyliśmy na podbój miasta. Zobaczyliśmy m.in. Ostrów Tumski, Katedrę, Stare Jatki,  późnogotycki Ratusz. Mimo ogromnego tempa marszu, cieszyliśmy się z każdego napotkanego krasnala. Wszystkim nam chodziło o odnalezienie   jak największej liczby niewielkich rzeźb krasnali.
Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach oraz zwiedzaliśmy wystawę  w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis. Ostatnimi punktami naszej wyprawy było  zwiedzanie Centrum Handlowego Magnolia i wizyta w Mcdonalds. Zmęczeni, ale zadowoleni i uśmiechnięci pożegnaliśmy Wrocław i wróciliśmy do domów. Bardzo chętnie wrócilibyśmy tam jeszcze.