20220222 091541ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Dnia 22 lutego 2022 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Patrona Szkoły. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy 4a pod opieką p. Aleksandry Sobali- Kurzawy.
Było to widowisko artystyczno-historyczne mówiące o konieczności poznania losów Polaków wywiezionych na Syberię i o konieczności zachowania w pamięci tamtych wydarzeń. Po odśpiewaniu Hymnu Sybiraków i wyprowadzeniu pocztu sztandarowego rozpoczęła się cześć artystyczna. Wprowadzenia we wspomniane wydarzenia uczniowie dokonali w części poetycko – patriotycznych pieśni i wierszy przedstawiając wielką miłość do Ojczyzny, która umacniała w Sybirakach nadzieję powrotu do wolnej i niepodległej Polski.

W części końcowej pani dyrektor Jadwiga Cielińska wygłosiła krótkie przemówienie oraz nagrodziła uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu za pierwszy okres klasyfikacyjny w bieżącym roku szkolnym. Ostatnim punktem wydarzeni było ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i dyplomów laureatom i uczestnikom konkursów organizowanych z okazji Święta Patronów Szkoły – „SYBIRACY” dla uczniów klas 1-3 i Galeria Sztuki „12” dla uczniów klas 4-8.