17. Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii"

W środę 2 czerwca 2021 roku w naszej szkole odbył
się siedemnasty już finał Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Uczestnikami byli uczniowie kl.
VII i VIII ze szkół podstawowych w Środzie
Śląskiej, Mieczkowie i oczywiście w Rakoszycach. Zacznę od wiadomości tyle dla nas radosnej, co dla wielu uczniów, ale i nauczycieli zaskakującej:
MISTRZEM ORTOGRAFII został Filip Galik,
uczeń klasy VIII B. Wielkie gratulacje!!!

A walka o ten tytuł była całkiem niełatwa i bardzo wyrównana. Dowodem na to jest to, że o tytule
II Wicemistrza Ortografii zadecydowała interpunkcja, bo błędów ortograficznych uczestnicy zajmujący
miejsca 3. i 4. mieli tyle samo.

Filip Galik, zwycięzca konkursu, osiągnął świetny wynik w eliminacjach szkolnych, a w finale tylko
potwierdził swoją klasę.

Jakie benefity przewidziano dla laureata? Nie licząc nagrody książkowej, dodatkowych punktów
rekrutacyjnych do szkoły średniej i wpisu na świadectwie szkolnym - przede wszystkim prestiż i szacunek. Znajomość zasad pisowni jak niewiele innych rzeczy jest wizytówką każdego, kto mową polską posługuje się na co dzień.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Filipowi!!! Tak trzymać!