Szkolne aktualności

IMG 20200110 111120"Balladyna" na deskach teatru.
10 stycznia uczniowie klas 7-8 mieli okazję obejrzeć sceniczną adaptację lektury pt. "Balladyna" Juliusza Słowackiego. Było to emocjonujące przeżycie i to nie tylko za sprawą niezwykle ciekawej historii, przepełnionej walką o władzę, nieoczekiwanymi zwrotami akcji, a nawet zbrodnią, lecz przede wszytskim doskonałą grą aktorską, pięknymi kostiumami i muzyką. Śpiewane przez Renatę Przemyk piosenki, do tekstów znakomitej krakowskiej poetki Anny Saranieckiej, znakomicie podkreślały nastrój i klimaty tej mrocznej ballady. Opisana przez Słowackiego historia o złej dziewczynie, opowieść o kuszeniu serc złotem, namiętnością, władzą, wreszcie o zasłużonej karze, która spotyka główną bohaterkę, zachwyciła widzów, a elementy humoru widoczne w kreacji jednego z bohaterów - Grabca, jeszcze badziej uatrakcyjniły spektakl.
 
 
Krakowska Agencja Artystyczna Kaart
 
•  Reżyseria: Jan Machulski
•  Scenografia: Bogdan Semotiuk
•  Kostiumy: Zofia de Ines
•  Muzyka: Renata Przemyk 
 
Obsada:
•  Balladyna: Agnieszka Ćwik- Brzeskot
•  Alina: Izabela Kała
•  Wdowa: Hanna Piotrowska
•  Kirkor: Jacek Ryś
•  Pustelnik: Ireneusz Kaskiewicz
•  Kostryn: Albert Osik
•  Goplana: Bożena Borek
•  Grabiec: Jerzy Karnicki
•  Filon: Krzysztof Kluzik
•  Kanclerz: Zbigniew Kułagowski
•  Skierka: Marta Turkowska
•  Chochlik: Agnieszka Peplińska
•  Posłaniec: Jan Stryjniak