bezpieczenstwoDbamy o bezpieczeństwo
Nasza szkoła została uznana za placówkę, która efektywnie realizuje program i podejmuje działania przyczyniające się do zmniejszenia poczucia zagrożenia uczniów.
4 lipca 2019 roku Wojewódzka Komisja Konkursowa  dokonała  oceny  sprawozdań nadesłanych przez szkoły ubiegające się o certyfikat „Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo”  w roku szkolnym  2018/2019. Decyzją Komisji certyfikat, jako jedna z 5 szkół w województwie dolnośląskim, otrzymała Szkoła Podstawowa im. Sybiraków w Rakoszycach. 20 września 2019 r. Dolnośląski Wicekurator Oświaty, pan Janusz Wrzal, na uroczystej gali zorganizowanej w sali konferencyjnej Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, wręczył certyfikat dyrektor szkoły, pani Jadwidze Cielińskiej.
Zgodnie z regulaminem konkursu komisja oceniała upowszechnienie wśród społeczności szkolnej działań w zakresie:
1) współpracy z lokalnymi podmiotami społecznymi działającymi na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży,
2) edukacji społeczno – prawnej wspólnoty szkolnej tj. uczniów, ich rodziców, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych,
3) przeciwdziałaniu cyberprzemocy,
4) profilaktyki zachowań dyskryminacyjnych,
5) profilaktyki uzależnień.
W szkole nadal realizowane będą działaia  mające na celu poprawę stanu bezpieczeństwa uczniów.