dzień sybiraka17 września-Dzień Sybiraka
"Przyszedł ze wschodu zimny drań
ograbił dom i szyby wybił.
Na ostrzu bagnetu przyniósł strach
i ludzi wywiózł na Sybir."
Dla upamiętnienia tragicznych wydarzeń okresu wojny związanych z wywózką polskich rodzin na daleką Syberie oraz ku czci wszystkich tych, którym  nie dane było wrócić do ojczyzny, uczniowie pod kierownictwem p. Marty Trybus przygotowali uroczysty apel.
Tego dnia rozbrzmaiły słowa, mówiące o niezwykłym cierpieniu naszych rodaków. O tym, jak trudny był to czas dla zesłańców, jak wiele musieli poświęcić, ale przede wszystkim o tym, jaką ogromną rolę w walce o przetrwanie miała wiara, nadzieja i miłość do ojczyzny.
Swój wkład w uświetnienie tej uroczystości włożyli: Hania Pawlik, Wiktoria Wojciechowicz i Amelia Drążek z klasy 5a, Julia Polak z klasy 6a, Adrianna Gawlikowska, Oliwia Kopeć, Basia Dulska, Kornelia Gagat, Marta Polak i Krystian Sławiński z klasy 8a.