IMG 1047Narodowe Czytanie - 6 września 2019r.
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji Narodowe Czytanie, które ma w tym roku swoją ósmą edycję, i której patronuje Para Prezydencka. Ideą tego przedsięwzięcia jest rozpowszechnienie polskiej literatury wśród wszystkich Polaków.
Pani Marta Trybus, organizatorka Narodowego Czytania w naszej szkole, wybrała spośród ośmiu propozycji „Katarynkę” Bolesława Prusa, która jest szkolną lekturą
Wszyscy uczniowie zebrali się na szkolnym korytarzu, aby wysłuchać tej wzruszającej historii. Po krótkim wstępie p. Marty przystąpiliśmy do czytania, które zainaugurowała p. Jadwiga Cielińska, odczytując pierwszy fragment noweli. Następnie ochotnicy z naszej szkoły odczytywali kolejne części utworu. Wszyscy uczniowie w ciszy i skupieniu wsłuchiwali się tekst. Na koniec rozbrzmiały gromkie, w pełni zasłużone brawa.
Mamy nadzieję, że akcja Narodowego Czytania stanie się również i naszą szkolną tradycją.