Rozpoczęcie roku szkolnego Rakoszyce 288x226Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na długo, to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków.
2 września w Szkole Podstawowej im. Sybiraków odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Na uroczystość przybyli uczniowie, rodzice i zaproszeni goście- p. Adam Ruciński Burmistrz Środy Śląskiej i ks. Paweł Stypa.
Ten szczególny dzień rozpoczął się Mszą świętą, odprawioną w kościele w Rakoszycach.
1 września to tragiczna data w historii naszego kraju, z tej okazji uczniowie zaprezentowali okolicznościowe wiersze i przybliżyli historię Polski z 1939 roku. Minutą ciszy uczczono 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Nie zabrakło również wierszy związanych z powitaniem uczniów w nowym roku szkolnym.
Pani Dyrektor Jadwiga Cielińska serdecznie powitała po wakacjach uczniów, rodziców i nauczycieli i życzyła wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym.
Burmistrz Środy Śląskiej dołączył się do tych życzeń, mówiąc o odkrywaniu nowych pasji i pielęgnowaniu tych już odkrytych.