PC190441 Kopiowanie"Bóg się rodzi, moc truchleje".
19 grudnia 2018r. z bożenarodzeniowym przesłaniem dla dzieci, młodzieży, zaproszonych gości oraz rodziców i dziadków wystąpili uczniowie klas IIa, IVa, IVb, VIa, VII i III gimnazjum, prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki. Uczniowie w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem,  przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i dzieci. Aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Na uroczystości obecni byli: przedstawiciele Koła Sybiraków w Środzie Śląskiej, zastępca Burmistrza p. Marcin Nowakowski, emerytowani nauczyciele, rodzice i dziadkowie.