Szkolne aktualności

DFNXXI Dolnośląski Festiwal Nauki
24 września grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wykładzie „MATEMATYCZNE MILIONY” , wygłoszonym przez wykładowcę Politechniki Wrocławskiej dr hab. inż. Jacka Małeckiego, który w bardzo ciekawy sposób i z przymrużeniem oka odpowiedział na pytania:
Czy matematyk gra w „LOTTO”?
Czy matematyk gra w kasynie?
Jak zarobić milion dolarów?
Następnie mogliśmy wziąć udział w pokazach i warsztatach o różnorodnej tematyce z zakresu przedmiotów ścisłych:
Implanty "szyte na miarę"- zastosowanie druku  3D w medycynie
Mechatronika- czujniki w praktyce;
Laboratorium w mikroskali;
Energia wokół nas.
Pozostały czas poświęciliśmy na udział w konkursie: GRY MATEMATYCZNE I LOGICZNE. Tutaj uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami wymagającymi wyobraźni i matematycznej pamięci, myślenia abstrakcyjnego i logicznego rozumowania. Każdy z uczestników poradził sobie świetnie i ukończył swoją konkurencję z nagrodą rzeczową oraz satysfakcją swoich umiejętności-GRATULUJEMY!!!