Szkolne aktualności

P9170003Światowy Dzień Sybiraka.

Jesteśmy Polakami – to nasza historia- więc to takie proste. Musimy wiedzieć, musimy mówić, musimy pamiętać!!!
"Wrzesień to miesiąc szczególny dla nas Polaków, dla naszej pamięci historycznej tożsamości narodowej. Wrzesień to miesiąc rocznic niezwykle dramatycznych wydarzeń w historii naszego kraju”. Tymi słowami, 17 września,  uczennica klasy VIII SP, Małgorzata Rudko rozpoczęła uroczysty apel w Dniu Sybiraka. Uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć tamtych dni i tamtych bohaterów.
W części artystycznej z montażem słowno – muzycznym wystąpili uczniowie: Julia Nowak, Julia Szwedo i Monika Sztur z klasy 6a, Mateusz Dudka, Julia Kozioł, Julia Łanowa, Maciej Majewski, Kamila Pietryka, Mateusz Ożóg, Jakub Szwed i Dawid Świątkowski z klasy 8a oraz Marcin Kowcz, Jakub Błaszkiewicz, Monika Ożóg, Paulina Rogóż i Amelia Niedzielska z klasy III gimnazjum przygotowani przez p. Jolantę Król i p. Aleksandrę Sobalę-Kurzawę.
Kolejnym punktem obchodów tego szczególnego dnia był wyjazd uczniów klasy III gimnazjum do Środy Śląskiej, gdzie na Skwerze Zesłańców Sybiru wraz z wychowawczynią p. Lucyną Andruszków i p. Jadwigą Cielińską – dyrektor szkoły, wzięli udział w uroczystości patriotycznej pod patronatem Burmistrza Środy Śląskiej i Związku Sybiraków.