Szkolne aktualności

 
 
rozpoczęcieUroczyste rozpoczęcie  roku szkolnego 2018/2019
w Szkole Podstawowej
im. Sybiraków w Rakoszycach

3 września 2019 w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach rozpoczął się nowy rok szkolny. Msza św. której przewodniczył ks. Paweł Stypa zainagurowała to wydarzenie.  Na modlitwie w kościele obecny był Burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński, rodzice i zaproszeni goście. Po mszy św. społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej, gdzie odbyła się oficjalna inauguracja. Odśpiewano Hymn Państwowy, a uczniowie klas III szkoły podstawowej i III  gimnazjum przypomnieli zgromadzonym najważniejsze fakty związane z rocznicą wybuchu II Wojny Światowej i rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Następnie dyrektor Jadwiga Cielińska powitała zaproszonych gości: wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Jerzego Finka, dyrektora ZOPO Krzysztofa Perygę przewodniczącego, ks. Pawła Stypę, rodziców i wszystkie dzieci. Życzyła uczniom wielu sukcesów i miłego spędzania czasu w szkole oraz przedstawiła grono pedagogiczne. Życzenia  owocnej nauki  złożył  w imieniu swoim i Burmistrza dyrekto ZOPO.Po oficjalnej części uczniowie spotkali się w klasach z wychowawcami, tam poznali nowe plany lekcji i szczegóły dotyczące organizacji pracy szkoły  w nowym roku. Uroczystość przygotowały panie Małgorzata Kociołek- Partyka i Lucyna Andruszków.