P5094387Gminny Konkurs Matematyczny.
W środę 9 maja 2018r. w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Rakoszycach odbył się VI Gminny Konkurs Matematyczny, dla uczniów klas gimnazjalnych. Udział w nim wzięło dwudziestu jeden uczniów ze szkół w Ciechowie, Środzie Śląskiej i w Rakoszycach. Najlepsi matematycy z poszczególnych szkół musieli zmierzyć się z ciekawymi niestandardowymi i odkrywającymi uzdolnienia zadaniami. Konkurs podzielony był na dwa etapy: pierwszy – składał się z czterech zadań otwartych, drugi – to zadania testowe i otwarte wymagające twórczego myślenia, sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Organizatorkami konkursu były panie Anna Furman i Aleksandra Sobala- Kurzawa.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Laureatami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:
KLASA II
I miejsce – Dominika Ciuba ze szkoły w Środzie Śląskiej.
II miejsce – Julia Kowalczyk ze szkoły w Środzie Śląskiej.
III miejsce –Kacper Szafran ze szkoły w Ciechowie i Szymon Kroczak ze szkoły w Środzie Śląskiej.
KLASA III
I miejsce – Gabriela Kasprzyk ze szkoły w Rakoszycach.
II miejsce – Marta Gacek i Kamil Wróblewski ze szkoły w Środzie Śląskiej.
III miejsce –Jakub Hamkało ze szkoły w Środy Śląskiej .
Nagrody dla laureatów ufundowali: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rakoszycach, Gmina Środa Śląska, Powiat średzki.