DSCN14391Jestem bezpieczny - spotkanie ze Strażą Miejską.
27.11.2017r. klasy pierwsze wzięły udział w spotkaniu z przedstawicielami Straży Miejskiej w Środzie Śl. - st. insp. Markiem Koziarskim i aplikantką Agnieszką Tomaszewską. Spotkanie było doskonałą okazją do przypomnienia, usystematyzowania i poszerzenia wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Rozmawiano o zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze, zachowania w sytuacji, kiedy osoba nieznajoma chciałaby wyrządzić dzieciom krzywdę, czy na siłę zaciągnąć do samochodu. Poruszono również problem dotyczący kontaktu z nieznanym zwierzątkiem. Dzieci przećwiczyły pozycję obronną podczas ataku groźnego psa. Miały także możliwość obejrzeć z bliska mundur, czapkę oraz przedmioty, których używają funkcjonariusze podczas pełnienia obowiązków. Zademonstrowano również sposób obezwładniania napastników oraz zakładanie kajdanek, co zrobiło na wszystkich duże wrażenie. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od strażników kolorowanki oraz odblaski - zawieszki na plecaki. Dziękujemy strażnikom za ciekawe spotkanie.