PB084182"Śniadanie daje moc"

Dnia 8 listopada 2017 r. już po raz  kolejny obchodzona była w Polsce akcja edukacyjna pod hasłem "Śniadanie daje moc".

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rakoszycach zaopatrzeni przez rodziców, dla których ważne jest zdrowe śniadanie, w potrzebne produkty: pieczywo, warzywa, sery, owoce oraz przybory, z wielkim zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy przy pomocy wychowawczyń uczniów z klas I-III: Beaty Koman, Barbary Kotyli, Małgorzaty Kociołek- Partyka, Marzeny Krankiewicz i Barbary Glazer.

Smarowanie i układanie fantazyjnych stworków kanapkowych nie sprawiło dzieciom żadnych trudności. Tak przygotowane zdrowe, świeże, ozdobne kanapki uczniowie zjadali z wielkim apetytem.

Akcja ta dostarczyła dzieciom nie tylko większej wiedzy na temat znaczenia śniadań w diecie ucznia, ale również dużo wrażeń i pozytywnych emocji. Dzieci nauczyły się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole. Uczniom, nauczycielom i rodzicom dziękujemy za aktywne włączenie się do akcji „Śniadanie daje moc”.

Było pysznie!