indeksPodaruj znicz na kresowe cmentarze.

W październiku w Szkole Podstawowej w Rakoszycach odbyła się akcja pod hasłem „Podaruj znicz na kresowe cmentarze”, czyli zbiórka białych i czerwonych zniczy, które latem zapłoną na kresowych cmentarzach. Zbiórkę przeprowadzili członkowie Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Tym samym, włączyli się w szlachetną akcję: „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Jest to wielka społeczna akcja, takie pospolite ruszenie pod patronatem Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Patronat medialny objęła Telewizja Wrocławska. Akcja skierowana jest do uczniów dolnośląskich szkół, których zaprasza się, aby włączyli się w ratowanie polskich nekropolii pozostawionych za wschodnią granicą. Wśród tych grobów, które są zdewastowane i zapomniane, znajdują się przecież mogiły często ich dziadów i pradziadów. Dnia 1 listopada 2017 r. uczniowie klas starszych szkoły zapalili również znicze na zapomnianych grobach na cmentarzach okolicznych wsi. Wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie zbiórki serdecznie dziękujemy.